O nás

Jsme skupina přátel, které baví jezdit na kole. Rádi se zúčastníme některých námi vybraných cyklistických závodů a triatlonů s cílem si to převážně užít a samozřejmě se pokusit o co nejlepší výsledek v rámci našich schopností. Po závodech rádi posedíme a rozebereme naše zážitky a popřípadě si domluvíme společnou jízdu či účast v dalším závodě. Jsme nový team, naše historie je zároveň naší současností. Jelikož vše začalo výjezdem na Praděd (Bonkie, Ondra), tak jsme si vytvořili náš cíl, dostat se nahoru v co nejlepším čase a jednou v roce pořádáme vlastní časovku na Praděd a Goofy Triatlon.

Proto poctivě najíždíme kilometry, abychom se co nejméně trápili cestou nahoru, kde nás čeká zasloužené občerstvení. V roce 2007 se náš team spojil s krnovským Ociz klubem a vznikl tak název Goofy Ociz Team. Náš team se tím pádem rozrostl a už hned na začátku naší krátké historie jsme zaznamenali první velky úspěch našich dresů. Zbyněk Ocásek se stal v roce 2008 Mistrem Světa Masters v cyklokrosu. V roce 2014 se Ociz Team odtrhl a tak už pokračujeme jen jako Goofy Team. Rok 2014 byl průlomovým rokem, kdy jsme začali jezdit i maratony v zahraničí.

Naše Historie

zacatky_01Jednoho zimního večera, roku 2004, jsme si řekli: "Dost bylo ježdění jen tak! Dáme tomu trochu formu". A tak jsme vymysleli náš GOOFY TEAM. Ale jak to vlastně bylo? Jednou jsme se domluvili a vyjeli si na kole, že prý na pivo, ale vybrali jsme si špatný cíl, "stěnu" Praděd. Dali jsme si sraz na parkovišti u Karlovy studánky, přesedlali na kola a vyrazili. Na Hvězdu to šlo dle hesla "jedeme na pivo". Od Hvězdy se silnice zvedla, Radek s Ivošem ujeli a Ice si po deseti minutách myslel, že se toho piva nedočká. Po vydrápání se nahoru a po jednom zlatavém moku, byla veškerá dřina zapomenuta a začal se domlouvat další výjezd na Praděd. Začali jsme na kole jezdit více, už ne jen na pivo, ale i proto abychom si zlepšili fyzičku, hlavně ať se nám na ten Praděd jezdí lépe, což se potvrdilo a žačali jsme si měřit časy, kdo vyjede rychleji od závory Hvězda k vysílači.

Cyklistika nás začala bavit. A tak, jako správní bikeři jsme stále vylepšovali naše kola, komponenty měnili za lepší, kvalitnější, protože s nimi stále nejsme a asi nikdy nebudeme spokojeni ;-) Časem jsme se začali přihlášovat na více závodů (prvním rokem konfrontace převážně jesenický Šnek) a zkusili je dojet. Začalo nás sledovat stále více kamarádů, kteří s námi začali jezdit a řada z nich si kvůli tomu pořídila i nová kola, protože rodinní příslušníci jsou do teamu přijímáni automaticky a ostatní se musí držet našeho hesla:

Není důležité jezdit rychle, ale dobře u toho vypadat!